زیباترین کوچه ها و خیابان های جهان

کوچه ها و خیابان ها از جمله اصلی ترین مولفه هایی هستند که به شهرها جان می دهند و پویایی، سرزندگی و نشاط را از نقطه ای به نقطه ی دیگر شهر پیوند میدهند. کیفیت بصری کوچه ها و خیابان ها یکی از مهمترین مسائلی هست که در مدیریت و برنامه ریزی شهری مورد توجه قرار میگیرد و چه بسا شهر هایی که به خاطر داشتن زیباترین خیابان ها در جهان، از شهرتی مثال زدنی برخوردار گشته و توجه جهانیان را به خود جلب نموده اند. قدم زدن در کوچه ها و خیابان های زیبا، خود به تنهایی یکی از لذت بخش ترین فعالیت های روزانه توسط افراد مختلف به شمار می آید، و گشت و گذار در زیباترین کوچه ها و خیابان های جهان، آرزوی قلبی بسیاری از جهانگردان و گردشگران است.

خیابان برگاگ بارلیمانی – ایرلند

با ورود به خیابان برگاگ، واقع در منطقه ی برلیمانی کشور ایرلند، ناگهان احساس می کنید که به دنیایی غیر واقعی قدم گذاشته و در انیمیشنی رویایی در حال حرکت هستید. این خیابان منحصر به فرد، سراسر با درخت راشی که در دو طرف جاده کاشته شده اند، پوشانده شده است و اتومبیل های موجود در این خیابان، از میان گروه انبوهی از درختان راش، گذر می کنند.

 

این خیابان یکی از مهمترین خیابان های ایرلند است و علاوه بر اینکه جز زیباترین خیابان های جهان است، از تاریخچه ای غنی و پربار نیز بهره می برد. گذر از این خیابان به تمامی گردشگران توصیه می شود و تجربه ای خارق العاده را برای افراد رقم میزند.

خیابان گالوپی بورانو – ایتالیا

از دیگر گذرگاه هایی که به عنوان زیباترین خیابان ها و کوچه های جهان شناخته می شود، خیابان گالوپی در منطقه بورانو ، از توابع شهر ونیزمی باشد که اهالی شهر را به کوچه ها و خیابان های دیگر جا به جا میکند. این خیابان که دارای کانالی آبی هست، از خانه ها و دیوار های رنگی در اطراف خود بهره می برد و از ظاهری زیبا برخوردار است.

خیابان روتارگو چفچاون – مراکش

خیابان روتارگو که در شهر چفچفونکشور مراکش واقع شده است، از فضایی متفاوت و منحصر به فرد بهره مند است. وجود دیوارها، پله ها و گلدان های آبی رنگ در این خیابان، نمایی خیره کننده را برای عابران به وجود آورده است و احساسی منحصر به فرد را، در آنها زنده می کند. جالب است بدانید که عبور از این خیابان تا مدت ها برای همگان آزاد نبوده است، اما امروزه افراد به راحتی می توانند در این خیابان آبی رنگ قدم زده و اوقاتی خوش و به یاد ماندنی را تجربه کنند.

 

خیابان شمبل یورک – انگلستان

منطقه ی یورک، یکی از مناطق قدیمی و تاریخی کشور انگلستان است و خیابان شمبلز که در این منطقه واقع شده است، از قدمتی دیرینه برخوردار است. قدمت این خیابان انگلیسی ، به قرن 14 میلادی بازمی گردد و خانه ها و مغازه های موجود در آن، به همان سبک قدیمی بازسازی و حفاظت شده اند. قدم زدن در این خیابان ، خرید از مغازه ها و فروشگاه های موجود در آن، و گذراندن وقت در کافه ها و رستوران های موجود این خیابان، همه و همه از فعالیت های روزمره ای هستند که بسیار لذت بخش اند و خاطرات به یاد ماندنی را برای گردشگران به ارمغان می آورد.

خیابان لمبارد سانفرانسیسکو – آمریکا

خیابان لمبارد که همچون اثری هنری، در دل سانفرانسیسکو می درخشد، خیابان یبر روی شیب تند می باشد که رانندگان را مجبور به کاهش سرعت کرده و به تماشای منظره ای دلفریب دعوت می نماید. گذر از خیابان لمبارد روح انسان را می نوازد و همچون یک تابلوی نقاشی زیباف به انسان شادابی و سرزندگی می بخشد. سالانه گردشگران بسیاری پس از سفر به سانفرانسیسکو، به تماشای این خیابان زیبا و رانندگی در آن مشغول شده و تجربه ای بینظیر را کسب می نمایند.

خیابان روکرمیکس پاریس – فرانسه

خیابان روکرمیکس ، واقع در شهر پاریس، خیابانی آرام و دور از هیاهوی شهری می باشد که خانه های موجود در آن، از دیوار های رنگی و بسیار زیبا بهره مندند. این خیابان 144 متری، همواره پذیرای گردشگران بسیاری از اقصی نقاط جهان است و آن ها را به پیاده روی در بستری زیبا و آرامش بخش دعوت می نماید. اگر شما نیز به شهر پاریس سفر کرده ایدف این خیابان را در نقشه پیدا کرده و به گشت و گذار در قسمت های مختلف ان بپردازید.

 

موارد مرتبط

آشنایی با فرودگاه بین المللی بوشهر

آشنایی با فرودگاه بین المللی بوشهر

فرودگاه بین المللی بوشهر در حدود ۹۰ سال قبل یعنی در سال ۱۳۰۷ و دقیقا مطابق با دورانی که اولین پروازهای بین المللی با هواپیمای کوچک در اقصی نقاط جهان و علی الخصوص آسیا و خاورمیانه انجام می ‌شدند، تاسیس شد...

ادامه مطلب
خوردنی های خوشمزه عمان

خوردنی های خوشمزه عمان

غذاهای خوشمزه‌ی کشور عمان، بخش جذابی از فرهنگ منحصر به فرد مردم آن است. پیشنهاد می‌کنیم در سفر به این کشور، به هیچ وجه غذاهای سنتی آن را از دست ندهید.

ادامه مطلب
جاذبه های گردشگری مسقط

جاذبه های گردشگری مسقط

شهر مسقط، پایتخت کشور پادشاهی عمان، شاید به نظر کوچک و خالی از جاذبه باشد اما طبیعت بکر و شگفت انگیز آن را از دست ندهید...

ادامه مطلب